Polisin vurduğu Evin’in annesi konuştu: Kızımı operasyon için kullandılar

  • 20:40 2 Kasım 2020
  • Güncel
Hikmet Tunç
 
BİTLİS - Güroymak’ta polisin vurduğu Evin Kanlı'nın çocuk olduğu öğrenilirken, anne Fatma Kanlı, polisin kızını operasyon için kullandığını ve keskin nişancıların hedef alarak vurduğunu söyledi.  
 
Bitlis’in Güroymak (Norşin) ilçesine bağlı Kümbet Mahallesi’nde 27 Ekim Çarşamba günü polislerin Evin Kanlı’yı ağır, eşi Ferit Kanlı’yı ise ayağından yaraladığı iddia edilmişti. Tatvan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Evin’in durumu ciddiyetini korurken, olayla ilgili ulaştığımız Evin’in annesi Fatma Kanlı yaşananları ajansımıza anlattı.
 
‘Kızımı operasyona alet ettiler’
 
Fatma, kızının 14 yaşında olduğunu, 3 aydır dini nikah ile evli olduğunu Ferit Kanlı’nın madde bağımlısı olduğunu ve bu yüzden sorunlar yaşadığını belirtti. Fatma, kızının olayın yaşandığı günden birgün önce kendisini aradığını, evi terk ederek dedesinin evine yerleştiğini söylediğini ve İstanbul’a dönmek istediğini kaydetti. Olayın yaşandığı güne dair de bilgi veren Fatma, “Ferit’in evine ne için operasyon yapılacağını bilmiyorum. Ama polisler dedesinin evine gelip kızımı almışlar. Dedesine, nenesine ve halasına ‘kızınıza bir şey olmayacak’ deyip ikna etmişler. Sonradan alıp eşinin evine götürmüşler. Eve operasyon yapılacağını ve onun da onlara eşlik edip ikna etmesini söylemişler. Bunun üzerine kızım eşinin evine gitmiş. Eve gittiklerinde ‘savcının emri var kocasını vurun demişler. Polis, kızımı operasyona alet etmiş. Sis bombası atılmış. Kızım eşi ile birlikte evden kaçtığı sırada ateş açılmış. Kızım kalbine yakın bir yerden vurulmuş, eşi de iki ayağından vurulmuş. Kızımı keskin nişancılar damın üzerinden vurmuş. Devlet bu mu? Bu mu adalet? ” dedi.    
 
Fatma doktorlardan aldığı bilgiyi de paylaşarak, kızının hastanede ameliyatla dalağının alındığını ve iç organlarının zarar gördüğünü söyledi. 
 
Şikayetçi olacak
 
Olay sonrası görgü tanıklarının ifadeye çağrıldığını belirten Fatma, kendisinin de ifadeye çağrıldığını fakat İstanbul’da olduğu için henüz ifade veremediğini dile getirdi. Fatma, yarın karakola giderek sorumlular hakkında şikayette bulunacağını da söyleyerek sesinin duyulmasını istedi. 
 
Muhabirimiz ve anneye cinsiyetçi hakaret ile tehdit
 
Öte yandan bilgi aldığımız sırada Ferit Kanlı’nın ailesi Fatma’nın bulunduğu evi basarak konuşmasına engel olmak istedi. Çekim yapmayı engelleyen aile hem Fatma hem de muhabirimizi tehdit etti. Aile, “Devletimiz ve savcımız hallediyor. Konuşamazsın” dedi.