HDP Eş Genel Başkanları’ndan Ramazan Bayramı mesajı

  • 11:03 2 Mayıs 2022
  • Yaşam
 
ANKARA - HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ile Mithat Sancar, halkların bayramını kutlayarak, “Hep birlikte hakkımız olanı alacağımıza, bu düzeni değiştireceğimize, eşit ve özgür yarınlarda gerçek bayramları kutlayacağımıza inanıyoruz” mesajını verdi.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ile Mithat Sancar, Ramazan Bayramı dolayısıyla İslam aleminin bayramını kutladı. 
 
Bu yıl bayramın savaş koşullarında karşılandığına dikkat çekilen açıklamada, “Ramazan Bayramı’nı maalesef derinleşen savaş, ağırlaşan saldırılar, hukuksuzluk, emek sömürüsü, talan, açlık, yoksulluk ve ülkenin içine sürüklendiği siyasal, ekonomik ve sosyal felaketler eşliğinde karşılıyoruz. Yıllardır bu topraklar gerçek bayramların özlemini çekiyor ve bugün pek çok aile bayramı kutlayacak koşullardan mahrum. Dünyada ve bölgemizde huzur ve refah büyük bir saldırı ve tehdit altında. Bu yüzden bayramı buruk karşılıyoruz” denildi.
 
‘Başaracağız’
 
“Koşullar ağır olsa da gerçek bayramları kutlayacağımız günler uzak değil” mesajı verilen kutlama mesajında, şunlar kaydedildi: “Başaracağız. Hayatımıza ve haklarımıza, emeğimize ve ekmeğimize, bugünümüze ve geleceğimize kastedenlere inat, yaşamı bayram tadında yeniden inşa etmeye gücümüz var. Bu vesileyle Ramazan Bayramı’nın ülkemizde, bölgemizde ve dünyanın dört bir yanında barış, huzur, adalete vesile olmasını, haksızlıklara karşı ortak mücadele duygusunu büyütmesini, barış ve kardeşliği getirmesini diliyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz ve başaracağımıza dair inancımız da kararlılığımız da tam. Hep birlikte hakkımız olanı alacağımıza, bu düzeni değiştireceğimize, eşit ve özgür yarınlarda gerçek bayramları kutlayacağımıza inanıyoruz. Bu duygularla bütün halklarımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyoruz.”