JINNEWS ve MA muhabirleri gözaltına alındı

  • 07:52 25 Ekim 2022
  • Güncel
HABER MERKEZİ - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, ajansımız ve Mezopotamya Ajansı muhabirleri evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı.
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen bir soruşturma kapsamında ajansımız ve Mezopotamya Ajansı muhabirlerinin evlerine baskın yapıldı. Soruşturma kapsamında muhabirimiz Habibe Eren Diyarbakır'dan, Öznur Değer Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan evinden gözaltına alındı. Muhabirimiz Derya Ren ise farklı bir soruşturma kapsamında yine Diyarbakır'da gözaltına alındı. 
 
Aynı soruşturma kapsamında Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Selman Güzelyüz de Diyarbakır’dan, Hakan Yalçın Van’dan gözaltına alındı. 
 
MA muhabirleri Ceylan Şahinli ve Emrullah Acar, Urfa'da ev baskınıyla gözaltına alındı. Burada yapılan ev baskınlarında tüm bilgisayar, kamera ve fotoğraf makinalarına el konulurken, gazetecilerin ailelerinin evine de baskın yapıldığı kaydedildi.
 
MA Yazı İşleri Müdürü Diren Yurtsever'in, İstanbul'da yaşadığı eve baskın yapıldı. Evde yapılan aramalarda birçok kitaba el konuldu. Diren, daha sonra gözaltına alınarak Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. MA muhabiri Zemo Ağgöz de Ankara'da bulunan evine yapılan baskınla gözaltına alındı.
 
MA'nın Ankara bürosuna yapılan baskında aramalar hala devam ediyor.