KESK üyeleri Şenyaşar ailesinin iftarına eşlik etti

  • 19:36 27 Mart 2023
  • Güncel
RIHA - Emine ve Ferit Şenyaşar bugün de iftarlarını Urfa Adliyesi önünde açtı. Aileye KESK üyeleri de eşlik ederek dayanışma gösterdi. 
 
Riha'nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti, 735’inci gününde devam ediyor.  Riha’nın Pirsûs ilçesindeki evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelerek, “Şenyaşar ailesi için Adalet” pankartı önünde nöbetlerini sürdüren aile, Ramazan ayı dolayısıyla iftarlarını da burada açıyor. 
 
Ailenin bugünkü iftarına Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı sendika temsilcileri de eşlik etti.  
 
‘Mücadele sonuç verecek’
 
Eğitim Sen Urfa Şube Eşbaşkanı Mahmut Binici, ülkede bulunan hukuksuzlukların bir gün son bulacağını kaydetti. Şenyaşar Ailesi’nin başlattığı mücadelenin kazanımla sonuçlanacağını vurgulayan Mahmut, “Dayanışma ile acıyı olabildiğince hafifletmeye çalışıyoruz.  Daha önce olduğu gibi bu adalet mücadelesinin paydaşı olmaya devam edeceğiz. Hep birlikte adaletsizliğin üstesinden geleceğiz” dedi.
 
‘Adalet herkese lazım’
 
Ferit Şenyaşar da sofralarını paylaştıkları için KESK üyelerine teşekkür ederek, “Talebimiz adalettir. Adalet bir gün herkese lazım olacaktır. Her gün bir adım daha adalete yaklaşıyoruz. Biz mevcut iktidardan yanlışını kabul edip adaleti sağlamasını bekledik. Mevcut iktidar bunu yapmadı. Seçimle gelecek hükümet adalete olan inancımızı artırıyor” diye konuştu.