Öldürmeye teşebbüs eden polis hakkında 15 yıl istendi

  • 12:05 23 Haziran 2022
  • Güncel
 
KOCAELİ - Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Sedefnur Çağlar’ın 7’inci kattan şüpheli bir şekilde düşerek ağır yaralanmasına ilişkin yargılanan polis Ahmet Ata hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istendi.
 
Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 9 Ocak tarihinde Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Sedefnur Çağlar şüpheli bir şekilde 7’nci kattan düşmüştü. Polis Ahmet Ata'ya ait olduğu belirlenen evde bulunan Ahmet Ata, polisler O.Ç. ve O.Ç.'nin arkadaşı E.Ş. gözaltına alınmıştı.
 
Ağır yaralanan Sedefnur, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir ay boyunca yoğun bakımda kaldı. Daha sonra Sivas’ta bulunan evinde tedavisine devam edildi. Sedefnur'un, yaşadığı sağlık sorunlarından kaynaklı ifadesinin alınamadığı kaydedildi.
 
Olay sonrası polisler Ahmet Ata ve O.Ç. açığa alınmıştı. Başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen polislerden Ahmet Ata tutuklanmıştı.
 
Olaya ilişkin hazırlanan iddianamede polis Ahmet Ata hakkında "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.