Tecavüz failinin tutuklanması haberi engellendi

  • 17:00 14 Ocak 2022
  • Güncel
HABER MERKEZİ - Mezopotamya Ajansı’nın, Adana'da bir çocuğa tecavüz eden H.Y. isimli erkeğin tutuklanmasına ilişkin haberine erişim engeli getirildi. 
 
Adana’nın Feke ilçesinde bir çocuğa tecavüz eden H.Y. (55) isimli erkeğin tutuklanmasına ilişkin Mezopotamya Ajansı’nın (MA) 3 Ocak tarihinde yayınladığı habere erişim engeli getirildi. Feke Sulh Ceza Hakimliği’nin 13 Ocak tarihli ve 2022/8 sayılı kararıyla, habere erişim engellendi. 
 
Haberin detayları
 
Erişime engellenen haberde, velayeti babasında olan çocuğun tecavüz sonucu hamile kalmasına yer verilmişti. Haberde, çocuğun annesi E.O.’nun, görüştüğü kızının vücudundaki değişikliği fark etmesi ile tecavüzün ortaya çıktığına dikkat çekilmişti. E.O.’nun, çocuğunun telefonundan mesaj attığı H.Y., polis tarafından gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.
 
Çocuk korumaya alınırken, anne E.O., 11 yıl önce boşandığını ve o dönem 2 yaşında olan çocuğunu babasına bırakmak zorunda kaldığını söylemişti. Kendisine gösterilmeyen çocuğuyla arada gizlice görüştüğünü belirten E.O., “Kızımı bu yıl okul başladığından beri iki haftada bir görmeye başladım. Yatılı okuyor, bedenindeki renk değişikliğinden şüphelendim. Test yaptırınca da olanları öğrendim. Kadın olduğum için kızımı vermediler ama kendileri kızımı ne hale getirdiler. Hukuki süreçte yardım bekliyorum. Avukatım yok. Bu konuda gönüllü avukatlarla kızımın hakkının savunulmasını istiyorum” çağrısında bulunmuştu.