HDP’nin ‘Demokratik Yerel Yönetimler’ konferansı sona erdi

  • 20:20 26 Eylül 2021
  • Güncel
ANKARA - HDP’nin “Demokratik Yerel Yönetimler” Konferansı sona erdi. Konferansın sonuç bildirgesi ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.  
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Demokratik Yerel Yönetimler Konferansı, TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Konferansa bölge kentlerinden 400’e yakın delege katıldı. Konferansa Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar,  Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüleri Esengül Demir ve Cengiz Çiçek, Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır, Sosyalist Yeniden Kurulu Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanları Canan Yüce ve Cavit Uğur, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanları Özlem Gümüştaş ve Şahin Tümüklü, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Ayşe Erdem ve İbrahim Akın, SODAP’tan Sevtap Akdağ Karahalı ve Sezgin Kartal, Devrimci Parti Genel Başkanı Elif Torun Öneren katıldı.
 
İki gün süren konferansta, atölyeler ve bölge hazırlık toplantılarında tespit edilen sorunlara dair çözüm önerileri, yerel yönetimlerde eşit temsiliyet, yerel yönetimler alanında oluşan eril anlayışa ve sistemin özel savaş uygulamalarına karşı çözüm önerilerinin konuşuldu.
 
Konferansın sonuç bildiregeleri önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.