Ma Music günleri başladı

  • 21:33 7 Haziran 2023
  • Kültür Sanat
AMED- Ma Music Akademisi, “Em ê zarokên vî welatî bê muzîk nehêlin” şiarıyla 3 gün sürecek olan 5'inci Ma Müzik Günleri bugün Ma Music Center’da başladı.
 
Ma Music Akademisi, “Em ê zarokên vî welatî bê muzîk nehêlin” (Bu ülkenin çocuklarını müziksiz bırakmayacağız) şiarıyla 3 gün sürecek olan 5'inci Ma Müzik Günleri, bugün Ma Music Center’da başladı. Etkinliğe, Ma Music’te ders gören çocukların aileleri, eğitmenleri ve Ortadoğu Sinema Akademisi’nden Lisa Çalan katılırken, katılımın yoğun ve coşkulu olduğu görüldü. 
 
Müzik şöleni başlamadan önce eğitmen Ferhat Ertaş kısa bir açılış konuşması yaptı. 
 
‘Çocuklar sıfırdan başladı’
 
Ferhat’ın ardından eğitmen Helin Kılıçarslan, kısa bir konuşma yaptı. Helin, “Çok heyecanlıyım ve heyecandan ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu heyecan sadece bugün için değil tüm günler için var. Bu çocuklar sıfırdan başlamış ve bugünlere gelmek için büyük emekler verdi. Burada kalmasın diyoruz ve daha da ilerleteceğiz. Daha da güzel günler görsün diyoruz” dedi. 
 
Özgür basın emekçileri selamlandı
 
Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler alanda bulunanları selamlayarak farklı enstrümanlar çaldı. Bu sırada sunucu Ferhat, özgür basın emekçilerini de unutmayarak, basın emekçilerinin büyük bir baskı altında olduklarını dile getirerek, kendilerini selamladı.
 
Çalınan müziklerin ardından eğitmenlere çiçek verilerek etkinlik sona erdi.