Ma Music’in Amed konserleri coşkuyla son buldu

  • 23:09 1 Şubat 2023
  • Kültür Sanat
AMED - Ma Music’in Amed Şehir Tiyatrosu’nda verdiği konser üçüncü gününde son bulurken, halk büyük coşkuyla söylenen şarkılara eşlik etti. 
 
Ma Music, Ankara, İstanbul ve İzmir’in ardından Amed’de de konserlere devam ediyor. Amed Şehir Tiyatrosu’nda 3'üncü konserini de veren Ma Music yoğun ilgi ve katılımla son konserlerini gerçekleştirdi. 
 
Şarkılarına başlamadan önce kısa bir konuşma yapan sanatçı Mesut Gever ilk şarkılarını Rojhilat'ta ve tüm alanlarda direnen kadınlara armağan ettiklerini söyledi. Zılgıtlar ve alkışlar eşliğinde başlayan konserde dinleyiciler, sanatçıların seslendirdiği şarkılara eşlik etti. 
 
Sanatçılar konserde Kezî, Govend e, Dola Zêbarê, Şalûlvan, Nexşê Mîrza, Fadikê, Yar Gijlokê, Solo Rîtim, Seydik, Dîleman, Kela Xoyê, Hey Dad, Erê Gulê, Hoy Dil ve Mestûre parçalarını seslendirdi. 
 
'Bu ülkenin çocuklarını müziksiz bırakmayacağız'
 
Konser sonunda kısa bir konuşma yapan Şêrko Kanîvar, “Bu salon küçük ama emeği büyük. 6 yıl önce yerlerimize el koydular, ‘bir şey yapamazsınız’ dediler. Şimdi de HDP’nin hazine yardımını bloke ettiler. Biz de bugün HDP için şarkılarımızı söyledik. Az kaldı 5 ay sonra o gasp ettikleri sahneleri alacağız. Bu ülkenin çocuklarını müziksiz bırakmayacağız, bu ülkenin her sokağına, mahallesine ulaşacağız ve toplumumuzu müziksiz bırakmayacağız” dedi. 
 
Şêrko son olarak, bilet ücretlerini HDP’nin “Hazinemiz Halkımızdır” kampanyasına bağışlayacaklarını söyleyerek, destek sunan herkese teşekkür etti. 
 
Konserin bitmesiyle beraber konsere katılan izleyiciler sanatçıları ayakta alkışladı.