Koma Ma'dan konser: Şarkılar direnen kadınlara armağan edildi

  • 22:55 21 Ocak 2023
  • Kültür Sanat
ANKARA - Ankara’da konser düzenleyen Koma Ma, seslendirdikleri şarkıları direnen kadınlara armağan etti. 
 
Turneye çıkan Koma Ma, ilk konserini Ankara Nazım Kültür Hikmet Merkezi’nde binlerin katılımıyla gerçekleştirdi. Seyme Organizasyon ve Koma Ma’nın birlikte organize ettiği konsere yoğun ilgi gösterildi. Konsere, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da katıldı. 
 
Konser direnen kadınlara armağan edildi
 
Sahne alan Koma Ma, müzikseverler tarafından uzun süre alkışlandı. Koma Ma solisti, seslendirecekleri şarkıları İran’da Jîna Eminî şahsında direnen tüm kadınlara armağan ettiklerini dile getirdi. 
 
Koma Ma, Erdewan Zaxoyî, Eyaz Yûsif, Merûf, Reşîdê Cindî, Alî Baran, Îsa Berwarî, Şukrî Rêkanî ile Erîvan Radyosu’ndan, Dersîm, Behdînan ve Botan yöresinden şarkılar seslendirdi.
Konser müzik şölenine dönüştü 
 
Müzik şölenine dönüşen konserde, şarkılara zılgıtlar ve alkışlar eşliğinde eşlik eden dinleyiciler, halaya durdu. Koma Ma, seslendirdikleri şarkıların ardından dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. 
 
Konserin ardından Koma Ma’ya çiçek takdim edildi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Koma Ma ekibini tebrik etti. 
 
Burada konuşan Mithat, Kürt kültür ve sanatının önemini vurgulayarak, “Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir akşam yaşattılar. Bu akşamları çoğaltmak bizim temel hedeflerimizden biri olmalı. Hem mücadele hem neşe. Hepsi birlikte” diye konuştu.