‘BarışSanat Buluşmaları'ndan ‘Pandemide Tiyatro’

  • 17:29 9 Nisan 2021
  • Kültür Sanat
 
İSTANBUL - HDK Kültür Sanat Komisyonu, ocak ayında başlattıkları ‘BarışSanat Buluşmaları'na ‘Pandemide Tiyatro’ başlığıyla gerçekleştirecekleri online söyleşi ile devam ediyor.
 
Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Kültür Sanat Komisyonu, sanatı her yönüyle barış teması etrafında konuşup tartışmayı hedefledikleri ‘BarışSanat Buluşmaları’nın startını Ocak ayında verdi. Bir yıla yayılacak şekilde planlanan etkinliklerin ilk etabında sinema buluşmaları gerçekleştirildi.
 
“Sokaklar değilse salonlar, salonlar değilse dijital platformlar, koşullarımıza göre tüm alanlar biraraya gelişlerimizin imkanıdır” şiarıyla düzenlenen etkinliklerde "Belgesel Sinema ve Gerçeklik İlişkisi" ve “Kısa Film Çekmek” adlı söyleşiler yapılmıştı.
 
Söyleşilere, sinema buluşmalarının ardından tiyatro buluşmalarıyla devam edilecek. 10 Nisan tarihinde moderatörlüğünü Rewşan Apaydın’ın yapacağı "Pandemide Tiyatro" başlığıyla online bir söyleşi gerçekleştirilecek. Tiyatromuz Yaşasın İnsiyatifi’nden Gizem Duman Şeşen, Yavuz Akkuzu ve Fatih Taşdemir’in konuklar arasında yer alacağı etkinlik, saat 20.00'da Zoom üzerinden gerçekleştirilecek.
 
hdkkultursanat@gmail.com adresine mail gönderilerek, “Sinemayı, tiyatroyu, müziği, edebiyatı, elimizin uzandığı ölçüde her yönüyle sanatı barış teması etrafında konuşup tartışacağımız buluşmalar için gösterimler, dinletiler, söyleşiler, atölyeler bizlere aracı olacak” mesajıyla gerçekleştirilen söyleşilerden katılım linki edinilebiliyor.