Hilal’i katleden failin duruşması ertelendi

  • 13:42 28 Eylül 2023
  • Hukuk
 
 
MANİSA - Şehzadeler ilçesinde Hilal Sultan Kırgöz’ü katleden Önder Lafçı’nın yargılandığı davanın 4’üncü duruşmasında, ATK üst kurul raporunun gelmemiş olması nedeniyle dava ileri bir tarihe ertelendi.
 
Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde, üniversite öğrencisi Hilal Sultan Kırgöz'ü kaçırmaya çalışırken ateşli silahla katleden direksiyon eğitmeni Önder Lafçı hakkında açılan davanın dördüncü duruşması, Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya taraf avukatları, Hilal’in ailesi katılırken, fail Önder Lafçı ise SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Duruşmayı Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu aktivistleri de takip etti.
 
ATK üst kurul raporu bekleniyor 
 
Duruşma kimlik tespiti ile başladı. Fail tarafından ateşli silahla ağır şekilde yaralanan Hilal felç olmuş ve 347 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybetmişti. Bir önceki duruşmada fail Önder Lafçı’nın avukatı, Hilal’in katledilmesine ilişkin Adli Tıp Kurumu (ATK)  raporuna itiraz etmiş ve ölümün hastanede kapılan enfeksiyondan kaynaklandığını iddia etmişti. Mahkeme heyeti ise raporu bir üst kurula gönderilmesine karar vermişti.
 
Duruşma, ATK üst kurulunun hazırlayacağı raporun gelmemiş olması nedeniyle 30 Kasım’a ertelendi.