HDP ve Yeşil Sol Parti’den Wan'da esnaf ziyareti

  • 14:29 27 Eylül 2023
  • Güncel
 
WAN - HDP ve Yeşil Sol Parti milletvekilleri ve il, ilçe örgütü yönetimleriyle birlikte Wan’ın Tuşba ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaret edilen esnaflar, zamlardan kaynaklı alış ve satışlarda sorun yaşadıklarını belirterek yaşadıkları sıkıntıları anlattı.
 
Ekonomik kriz Wan esnafını zorluyor
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Wan’ın Tuşba ilçesinde bulunan esnafları ziyaret etti. Esnaf ziyaretine HDP, Yeşil Sol Parti il ve ilçe örgütleri, Yeşil Sol Parti Wan milletvekilleri Pervin Buldan ve Sinan Çiftyürek de katıldı. Gerçekleştirilen ziyarete esnafın ve halkın ilgisi yoğundu. Öte yandan esnaflar, ekonomik kriz sebebiyle yaşamış oldukları sorunları heyetle paylaştı.
 
18. madde mağduriyeti heyetle paylaşıldı
 
Ziyaret esnasında bir yurttaş Wan'da yapımına 2010 yılında başlanan çevre yolu projesiyle birlikte uygulamaya konulan, 3194 Sayılı İmar Kanunu'nun 18. maddesi sebebiyle mağdur edildiklerini söyleyip bu durumun Meclis'e yansıması gerektiğini paylaştı. 
 
Tüm sorunları yakından takip ettiklerini ve beraber çözeceklerini ifade eden heyetin ziyareti paylaşılan sorunlar dinlendikten sonra sona erdi.