Kayıp olan Jeannah Danys şüpheli şekilde yaşamını yitirdi

  • 18:03 31 Mart 2023
  • Güncel
HABER MERKEZİ – Şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Jeannah Danys Dinabongho lbouanga’nın yakınları, “Sır ölüm aydınlatılmadan cenazeyi almayacağız” dedi. 
 
Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği hazırlık sınıfı öğrencisi olan Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’dan cumartesi akşamından itibaren haber alınamadı. Kardeşinin durumu yetkililere bildirmesi ardından arama çalışmaları başlatıldı. 26 Mart Pazar günü ise Yeşilköy köyü yakınlarından geçen trenin makinisti, Filyos Çayı’nda hareketsiz halde yatan bir kişiyi fark edip ihbarda bulunması ardından olay yerine polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi.
 
Yapılan incelemelerin ardından cenazenin Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga ait olduğu belirlendi. Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan otopsinin ön raporunu açıklayan Cumhuriyet Başsavcılığı, Jeannah Danys’ın suda boğulma sonucu yaşamını yitirdiğine dair açıklama yayınladı. 
 
Jeannah Danys’ın şüpheli ölümüne ilişkin incelemelerin devam ettiği belirtildi. 
 
Jeannah Danys’ın katledildiğini ifade eden yakınları ise elçilik aracılığıyla ilettiği notla, “Sır ölümün aydınlatılmasından sonra cenazeyi teslim alabileceklerini” ifade ederek, yetkililerden kendilerine açıklama yapılmasını istedi.