Pirsûs’ta gözaltına alınanlar için açıklama

  • 15:31 27 Mart 2023
  • Güncel
RIHA - Pirsûs merkezli başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 25 kişi için yapılan açıklamada konuşan HDP Riha İl Eşbaşkanı Aliye Kızıldamar, baskılara karşı mücadelenin büyütüleceğinin mesajını verdi.
 
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP), Suruç Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Riha’nın (Urfa) Pirsûs (Suruç) ilçesi ile İstanbul’da gözaltına alınan 25 kişi için HDP Riha İl Örgütü binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Tevgera Jinên Azad (TJA) aktivistleri ve çok sayıda partili katıldı. Açıklamada sık sık “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganı atıldı.  
 
‘Vazgeçmeyeceğiz’
 
Açıklamada konuşan HDP Rıha İl Eşbaşkanı Aliye Kızıldamar, AKP-MHP iktidarının baskılarına karşı mücadelenin devam edeceğini vurguladı. Yaklaşan genel seçimlere dikkat çeken Aliye, “Bütün baskılara karşı onları 14 Mayıs’ta sandığa gömeceğiz. Deprem ve sel felaketlerinde dayanışmayı ortaya koyduk. Elbette ki AKP-MHP iktidarı boş durmayacaktı. Halkımız bilmelidir ki asla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Bu ceberut sistemi 14 Mayıs’ta göndereceğiz. Bu topraklara barışı, birlikte yaşamı hep birlikte getireceğiz” dedi.
 
Açıklama atılan slogan ve alkışlar ile son buldu.