Hatay’daki depremde yaşamını yitirenler Gever’de defnedildi

  • 15:27 8 Şubat 2023
  • Güncel
 
COLEMÊRG - Depremde Hatay'ın İskenderun ilçesinde hayatını kaybeden Selcan Bağış ve 2 çocuğu Gever’e bağlı Manîs köyünde toprağa verildi.
 
Mereş ve Dîlok’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler arasında bulunan Colemêrg’in (Hakkari) Gever (Yüksekova) nüfusuna kayıtlı 29 yaşındaki Selcan Bağış, 8 aylık bebeği Abdullah Efe Bağış ve 8 yaşındaki çocuğu Sıla Bağış'ın cenazeleri bugün sabah saatlerinde Gever’e getirildi. Selcan ve iki çocuğunun cenazeleri ilçeye bağlı Manîs (Dilektaşı) köyünde bulunan aile mezarlığında akrabaları ve ailesi tarafından defnedildi.
 
Kendi imkanıyla kızı ve torunlarını enkazdan çıkardı
 
Defin işlemlerinin ardından konuşan baba Abuzeyt Yalçın, akrabalarına ulaşamayınca bir komşusunun aracıyla İskenderun'a doğru yola çıktıklarını belirterek, “Gece saat 01.00'de oraya ulaştık. Oraya vardığımızda birkaç iş makinesi vardı ama herkes izliyordu, enkazlara yanaşan yoktu. Yapılan tüm ikazlara rağmen kendim enkazın altına girdim. Kızıma ve 2 torunuma ulaşana kadar gittim. Onları birbirine sarılmış halde buldum. Onları o şekilde çıkardım. Yaşadıklarımı Allah kimseye yaşatmasın” dedi.