Erzirom deprem bölgelerine yardım gönderiyor

  • 14:56 8 Şubat 2023
  • Güncel
ERZIROM - TJA, DBP ve HDP Erzirom il ve ilçe koordinasyonları depremin yaşandığı kentlere yardım gönderiyor.
 
Mereş başta olmak üzere 10 kentte etkili olan depremde ağır yıkımın bilançosu ağırlaşıyor. Depremin ardından Kurdistan ve Türkiye kentlerinde depremzedelere ivedilikle yardım toplandı. Erzirom’da da Tevgera Jinên Azad (TJA), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası da sürüyor.
 
‘Yardımlarımız sürüyor’
 
Erzirom il ve ilçe koordinasyonu, devam eden çalışmaları kapsamında şu bilgiyi paylaştı: “Koordinasyon olarak yardım kampanyaları başlattık. Tüm köy yolları kapalı olmasına rağmen tüm imkanlar kullanarak seferberlik ruhuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kampanyamız çerçevesinde battaniye, ısıtıcı, nevresim takımı, yastık, gıda kolisi, kuru gıda, hijyen kitleri, giyim, bebek kıyafeti, uyku tulumu, bebek maması ve powerbank kabul ediliyor. Kampanyalarımızı bu ihtiyaç listesine göre başlattık. Karaçoban ilçemizde 2 kamyon yardımımız yola çıktı. Erzurum ilinde de 1 tane tır hazırlık aşamasındadır. Karayazı ilçesinde ise 1 tane kamyon yardımımız şu an hazırlanıyor.”
 
Kadınlar dayanışma halinde 
 
HDP Iğdır İl Örgütü ve Tevgera Jinên Azad (TJA), iki gün içinde temel yaşam malzemeleri ile kadın hijyenik pedi, çocuk bezinin yer aldığı dört TIR’ın yola çıktığını aktardı. Kadınların dayanışması devam ederken, mahallelerde de pişirilen tandır ekmekleri,  HDP il binasına ulaştırılarak dayanışmaya destek olunuyor.