Zenûbiya Kadın Topluluğu’dan halklara çağrı

  • 20:08 28 Kasım 2022
  • Güncel
HABER MERKEZİ - Reqa Zenûbiya Kadın Topluluğu Bürosu, Türk Hükümeti’nin bölgeye dönük saldırılarına tepki göstererek, “Zafer halkların birliğiyle sağlanır” mesajı verdi. 
 
Reqa Zenûbiya Kadın Topluluğu Bürosu üyeleri, Reqa’daki büro merkezi önünde bir araya gelerek Türk Hükümeti’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük saldırılarına dair açıklama gerçekleştirdi. Büro Eğitim Komitesi Üyesi Ebîr El Nafê’nin okuduğu açıklamada, Türkiye’nin saldırıları kınandı. 
 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
“İşgalci Türk devleti, bir kez daha Kuzey ve Doğu Suriye’nin güvenli bölgelerine yönelik saldırılarına başladı, böylece Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetim’in kazanımlarını ve güvenliğini yok etmek istiyor.
 
Bombardıman saldırısında sivil ve asker ayrımı yapılmıyor. İşgalci Türk devletinin bombardıman saldırısında siviller şehit düştü ve yaralandı. Bunlar insanlık dışı suçlardır ve uluslararası ölçülere aykırıdır, maalesef bu saldırılara karşı uluslararası bir sessizlik var.
 
Ayrıca İran’daki isyanı da unutmuyoruz. O isyan geçen Eylül ayından Kürt kadını Jîna Emînî’nin İran rejimi tarafından katledilmesinden sonra Tahran’da başladı, İran’ın birçok bölgesine ve Rojhilatê Kurdistan’ın her yerine yayıldı.
 
Halka sorumluluklarını yerine getirme ve devrimin kazanımlarını koruma çağrısında bulunuyoruz.”