Adalet Nöbeti’nde olan Emine: Oğlum bırakılmadan tedavi olmam

  • 12:00 21 Ekim 2021
  • Güncel
 
URFA - 227 gündür Adalet Nöbeti tutan Emine Şenyaşar, zor koşullara rağmen Adliye önüne gelmeye devam edeceklerini belirtti. Sağlık sorunları artan Emine, “Oğlum cezaevinden çıkmadan tedavi olmam” dedi.
 
AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 227'nci gününde devam ediyor. Adliyede mesainin başlaması ile birlikte Urfa Adliyesi önüne gelen Emine ve Ferit, “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi”nin bulunduğu alanda nöbet eylemlerine başladı. 
 
‘Oğlum çıkmadan tedavi olmam’
 
Eylemini 9 Mart’tan bu yana sağlık sorunlarının artmasına rağmen kesintisiz sürdüren Emine Şenyaşar, adaletin sağlanmamasına isyan etti. Ailesine yaşatılanların “zulüm” olduğunu söyleyen Emine, adliye önünde günlerin zor geçtiğine değinerek, buna rağmen burada olmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Ailesinin yok edildiğini sözlerine ekleyen Emine, “Kış geliyor,  havalar soğuyor. Oğlum hala cezaevinde tutuluyor. Çocuklarımız katledenler tutuklansın. Elini kolunu sallayarak geziyorlar, neden tutuklanmıyorlar? Sabah erken saatlerde buraya geliyoruz, akşam Suruç’a geri dönüyoruz. Hastalıklarım artıyor. Kalbimde bir ağrı var. Doktorlar gözlerimden ameliyat olmam gerektiğini söylüyorlar. Oğlum (Fadıl Şenyaşar) cezaevinden çıkmadan ben tedavi olmam” diye konuştu. 
 
‘Buradan ayrılmayacağım’
 
Emine, Türkiye’de adaletsizliğe maruz kalan birçok kişinin olduğunu dile getirerek, “Artık yeter, artık herkes rahat bir nefes almak istiyor. Yaşadıklarımıza karşı hala bana ceza istiyorlar, bana dava açıyorlar. Bir aileyi yok ettiler hala zulümlerine devam ediyorlar. Acım hala ilk günkü gibi taze. Çok acı çekiyorum. Her gün ağlıyorum gözlerim kör olacak. 8 aydır burada oturuyorum ve ne kadar sürerse sürsün oturmaya devam edeceğim. Oğlum bırakılmadan buradan ayrılmayacağım” şeklinde konuştu. 
 
‘Ekmek gibi, su gibi’
 
Aile dijital medya hesaplarından, “Sandılar ki üç beş gün sonra adalet nöbetimizden vazgeçeriz. Sandılar ki, baskı yaparsak mücadeleden vazgeçerler. Ama bu ‘adalet mücadelesi’ onsuz yaşam olmaz. Ekmek gibi, su gibi...” mesajı paylaştı.