Hindistan'da tecavüz edilip katledilen çocuk için kadınlardan eylem

  • 13:44 4 Ağustos 2021
  • Dünya
HABER MERKEZİ - Hindistan'da bir çocuk,  4 kişi tarafından tecavüz edilip katledildi. Yaşananların duyulması üzerine kadınlar alanlara çıkarak eylem düzenledi. 
 
Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de, bir çocuğun, aralarında bir rahibin de bulunduğu 4 kişi tarafından cinsel istismara maruz bırakılmasının ardından katledildiği belirtildi. Hindistan Times'ın haberine göre, bir rahip ve krematoryumda çalışan 3 kişi, cinsel istismardan sonra katlettikleri çocuğun cenazesini, ailesinin onayını almadan ve polise haber vermeden krematoryumda yaktı.
 
4 fail gözaltına alındı 
 
Ailenin şikayeti ve köylülerin katliamı protesto etmesinin ardından, söz konusu 4 fail, polis tarafından gözaltına alındı. Polis, ailenin cenazenin aceleyle yakılmasını göz önüne alarak, çocuklarının cinsel istismara maruz bırakıldıktan sonra katledildiğini paylaştığını aktardı. 
 
Faillerden aileye tehdit 
 
Faillerin anneye,  çocuğun elektrik çarpması sonucu hayatını kaybettiği bilgisini verdiği ve aileyi, polise haber vermeleri durumunda,  cenazenin otopsiye gönderileceğini ve organlarının doktorlar tarafından çalınacağını söyleyerek korkuttuğu kaydedildi. 
 
Kadınlardan eylem 
 
Yaşananların duyulması ardından, kadınlar sokaklara çıkarak eylem düzenledi. Kadınlar, başkent Yeni Delhi'de düzenledikleri eylemde, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin ve Delhi Başbakanı Arvind Kejriwal'in kuklalarını yaktı. 
 
Çocuğun katledilmesinden sorumlu olan 1'i papaz 4 kişi gözaltına alındı.