'Sanık 'hiçbir şeyden haberi yokmuş’ gibi mesajlar göndermiş'

  • 18:49 19 Kasım 2020
  • Hukuk
İSTANBUL - Pınar’ı katleden Erhan Baykan’ın yargılandığı davada bilirkişi raporuna göre, sanığın katliamdan sonra hiçbir şey olmamış gibi cep telefonundan mesajlar gönderdiği ortaya çıktı. 
 
İstanbul’un Fatih ilçesinde 6 Mart’ta Pınar Umay Baykan’ı kesici aletle katleden Erhan Baykan’ın yargılandığı davanın 3’üncü duruşması, Çağlayan 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada sanık Erhan Baykan, taraf avukatları ve Pınar’ın ailesi hazır bulundu.
                                                                 
Kimlik tespitiyle başlayan duruşmada söz alan Pınar’ın kardeşi Fatih Umay, olayın üzerinden 8 ay gibi bir zaman geçtiğini belirterek, bir an önce karar verilmesini ve sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını istedi. 
 
Sanık Erhan Baykan ise bilindik savunmalarla kendini aklamaya çalıştı. 
 
‘Haberi yokmuş gibi’ mesajlar gönderdi
 
Hazırlanan bilirkişi raporuna göre, Pınar ve Erhan Baykan’ın cep telefonlarında yapılan inceleme sonucunda Erhan Baykan’ın olaydan sonra sanki hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi mesajlar gönderdiği tespit edildi.
 
Mütalaa sunuldu
 
Savcı ise mütalaasında sanığın “Eşe karşı kasten öldürme” suçundan cezalandırılmasını ve takdir indirimi uygulanmamasını istedi. 
 
Mütalaanın okunması ardından sanık ve avukatı, savunma yapmak için süre talebinde bulundu. 
 
Mahkeme heyeti,  sanık Erhan Baykan’ın tutukluluk halinin devamına, savunmaların yapılması için süre talebinin kabulüne karar vererek, bir sonraki duruşmayı 26 Kasım’a erteledi.