HDP’den Çatımız Gökyüzü Hareketi’ne destek ziyareti

  • 07:32 29 Eylül 2022
  • Güncel
İZMİR - Çatımız Gökyüzü Hareketi ile öğrenciler, barınma ve geçinme talepleri için parklarda sabahlamaya devam ediyor. Öğrencileri ziyaret eden HDP İzmir il yöneticileri temel haklarını isteyen öğrencilerin yanında olduklarını belirtti.
 
Çatımız Gökyüzü Hareketi ile öğrenciler okulların açılmasıyla temel hakları olan barınma, geçinme ve beslenme için parklarda eylemlerini sürdürmeye devam ediyor. Öğrenciler, soğuk hava şartlarında parklarda sabahlıyor. Üniversite öğrencilerine, dün Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl yöneticileri destek ziyaretinde bulundu.
 
Ziyarette konuşan HDP İzmir İl Eşbaşkanı Çınar Altan HDP olarak öğrencilerin sürdürdüğü eyleme destek verdiklerini söyledi. Çınar, “Ulaşım, beslenme ve temel haklarından yoksun olan öğrenciler geçtiğimiz yıl da yaşadıkları sorunları dile getirdi. Bu sorunlar milyonlarca üniversite öğrencisinin eğitim hakkından mahrum kalmasına neden oluyor. Öğrenciler birçok kentte bu eylemi sürdürüyor. Çünkü öğrenciler temel haklarını istiyor. HDP olarak biz de bu haklı taleplerin yanındayız” diye konuştu.