Botan Vadisi'ne Aysel Tuğluk’un resmi asıldı: Sessiz kalmayacağız

  • 16:07 16 Ağustos 2022
  • Güncel
SİİRT - TJA ve HDP Kadın Meclisi, Aysel Tuğluk şahsında hasta tutsakların durumuna dikkat çekmek için Siirt’te bulunan Botan Vadisi'ne Aysel Tuğluk’un resmini astı. Kadınlar hasta tutsaklar için ses yükseltilmesi çağrısında bulundu.
 
Tevgera Jinên Azad (TJA) aktivistleri ve Halkların Demokratik Partisi(HDP) Kadın Meclisi, demans hastası olan Kürt siyasetçi Aysel Tuğluk şahsında hasta tutsakların durumuna dikkat çekmek için Siirt’te bulunan Botan Vadisi'ne üzerinde Aysel Tuğluk’un resmi olan pankart astı. Etkinliğe, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Siirt Belediye Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, Barış Anneleri Meclisi üyeleri katıldı.
 
‘Sessiz Kalmayacağız’
 
Etkinlikte konuşan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “Her gün cezaevlerinden ölüm haberleri almak istemiyoruz. Bu konudaki ayrımcılık ve hasta tutsakları ölüme terk etmek aynı zamanda birer cinayettir. Aysel Tuğluk ve Mehmet Emin Özkan başta olmak üzere bütün hasta tutsakların durumuna sessiz kalmayacağız. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya ve ses çıkarmaya çağırıyoruz" dedi.