Migros depo işçileri gözaltına alındı

  • 15:48 5 Nisan 2021
  • Emek/Ekonomi
 
İSTANBUL - Direnişlerinin 91’inci gününde işverenlerinin evinin önüne açıklama yapmak isteyen Migros depo işçileri gözaltına alındı. 
 
Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle ücretsiz izne çıkarılan daha sonra da Kod 29 gerekçe gösterilerek, işten atılan Migros depo işçileri, direnişlerinin 91’inci günden işe iadelerini talep etmek için işveren Tuncay Özilhan'ın İstanbul Beykoz'da bulunan evinin önünde bir araya gelerek açıklama yapmak istedi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Musa Piroğlu’nun da destek verdiği açıklamaya polis izin vermeyerek müdahale etti, onlarca işçi gözaltına alındı.
 
Polis engellemesine tepki gösteren Musa Piroğlu, “devletin bir kez daha patronları koruduğuna şahit olduklarını” belirtti.  Musa, “Bir kere daha açığa çıktı ki bu ülkede işçinin hakkı yok. İşçinin hakkını arama hakkı da yok. Migros işçisini işinden atan Tuncay Özilhan’dır. Migros işçisini işten atan bu ülkede demokrasiden söz eden TÜSİAD’ın patronlarıdır. Bu polisler kadınlar öldürülürken, işçiler ölürken yok. Ne zaman hakkımızı arasak karşımıza çıkıyorlar. İşçiler yan yana geldiğinde bu kalkanlar dağılacak. Tuncay Özilhan bunun hesabını verecek. Bu yasağı koyanlar hesabını verecek. İşçiler elinde sonunda hakkını alacak” şeklinde konuştu.