Meslek Fabrikası emekçileri direnişlerine ara verdi

  • 15:04 20 Ocak 2021
  • Emek/Ekonomi
 
 
İZMİR - Meslek Fabrikası emekçileri, belediye önündeki direnişlerine bir süre ara verdiklerini duyurdu. 
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası emekçileri 24 gün önce başlattıkları belediye önündeki direnişlerine bir süre ara verdi. Konak Başkanlık binası önünde emekçiler adına Büsra Güngör açıklama yaptı. 
 
‘Talebimizi kamuoyunda karşılığını buldu’
 
Büsra, "Başlattığımız taşeronda değil daimi güvenceli iş talebimizle ilgili  eylem de birçok sıkıntı yaşamamıza rağmen aksamadan kararlı bir şekilde devam  ettik. Haklı talebimiz İzmir başta olmak üzere Türkiye kamuoyunda karşılığını  bulmuştur" diyerek sözlerine başladı. Eylemleri boyunca belediye bürokratları ile birçok defa görüşmelerine rağmen sonuç alamadıkları için eyleme devam ettiklerini kaydeden Büsra, "Dün itibarıyla farklı bir gelişme oldu. Disk Ege bölge temsilcisi Memiş Sarı  ve Genel-iş Sendikası genel sekreteri Şükret Sevgener, Örgütlenme daire  başkanı Taner Şanlı, Büyükşehir belediye başkanı Tunç Soyer ile bir görüşme  gerçekleştirmişlerdir. Görüşme neticesinde talepleri değerlendirmeye alması konusundaki  ifadeleri sorunun en iyi şekilde lehimize çözüleceğine inancımız sonsuz" dedi.
 
‘Sürecin takipçisi olacağız’
 
Bugün itibariyle mücadelelerini makul bir süreyle dondurduklarını dile getiren Büsra, "Önümüzdeki süreçte  değerlendirme yapılacağı ifade edilmişti. Sendikacılar ile de yapılan görüşmede aynı şeyler ifade edilmiştir. Bizler belli bir süre zarfında mücadelemize sadece kapı önünde  sürdürmeyeceğiz. Bu sürecin takipçisi olacağız"  sözlerini kullandı. 
 
‘Biz hakkımızı arıyoruz’
 
Herhangi bir olumsuz kararda tüm kararlılıkları ile yine alanda olacaklarının altını çizen Büsra, "Yine İ.B.B. bünyesinde daimi iş, kadro talebimizi sonuç alana kadar  haykırmaya devam edeceğiz. Burada olamayışımız pes ettiğimiz, yıldığımız, geri çekildiğimiz anlamına  gelmiyor. 32 kişi olarak yılmadan devam ediyoruz! Biz emekçiler, eğitimciler olarak hakkımızı arıyoruz. İş, ekmek, özgürlük talebimiz de daimi iş talebimiz de en insani taleplerdir. Biz emeğimiz için haklarımız için bir yola çıktık ve talebimiz karşılık bulana kadar mücadelemize devam edeceğiz" dedi.